Hoop voor Peruaanse kinderen in nood!
 

Beste vrienden van Niños Emanuel                                                               september 2010

 

Afgelopen week liep ik naar de winkel en ik zag in een boom dat de bladeren in de top al geel waren geworden, ik voelde me opeens verdrietig. Toch duurde dat niet lang want plotseling besefte ik dat ook al word de boom kaal er toch nog altijd leven in zit en dat zullen we volgend voorjaar weer kunnen zien en kunnen we er weer van genieten. Zo is het ook voor ons, als we ons leeg, kaal voelen mogen we weten dat er leven in ons zit, een leven dat tot in eeuwigheid zal duren!

 


Reis Peru Huancayo: La Breña en Chupaca

 

We zijn al iets meer dan een maand terug uit Peru en alles gaat weer gewoon zijn gang. Toch heeft deze reis een diepe indruk op ons gemaakt. We willen jullie hier vooral informeren over onze reis en met jullie delen wat er in ons leeft. Deze reis was anders dan anders, wij Anita en Flor zijn bijvoorbeeld bij de kinderen van La Breña thuis geweest op bezoek bij hun ouders¬/verzorgers. Dat bleek een groot succes, de meeste mensen waardeerden het enorm dat we tijd hadden genomen om bij hun op bezoek te gaan. Daar zag ik dat de omstandigheden waarin de meeste mensen wonen veel armoediger waren dan dat ik me had voorgesteld en ik had het er best moeilijk mee, je zou dan zoveel voor de mensen willen doen maar je bent helaas maar zo beperkt. We zijn bijna bij alle kinderen geweest, volgende keer zullen we beginnen bij degene waar we nog niet geweest zijn. Het gaat over het algemeen goed met de gaarkeukens maar de huisvestiging is overal toch echt een probleem. We hebben met de architect de plannen bekeken voor de bouw in La Breña en het gaat zo´n 80.000 euro kosten. Dit is veel meer dan dat wij in gedachten hadden, maar we hebben alles in Gods handen gelegd en geloven in zijn voorzienigheid. In Chupaca is het ook erg belangrijk om een betere plek te vinden, we hebben voor een huis dichtbij gebeden, het zou geweldig zijn als we dit spoedig zouden kunnen kopen voor de gaarkeuken. In Chupaca zijn we niet bij alle kinderen thuis geweest maar hebben we een samenkomen met de ouders gepland. Bijna iedereen kwam natuurlijk te laat, maar het was voor de ouders een leerzame middag waarin ze nog eens werd uitgelegd hoe de gaarkeuken werkt. Het werd uiteindelijk een aangenaam samenzijn. Het uitdelen van de zonnebrilletjes was geweldig om te zien, de kinderen waren er zó blij mee en ik word er ook weer helemaal blij van als ik eraan terugdenk.

 


Jemima schrijft

 

Hallo, ik wil jullie ook een beetje informeren over mijn ervaring in Peru. Zoals jullie al wisten zou ik mee gaan helpen in de gaarkeukens. Op de plek aangekomen bleek het werk zwaarder dan gedacht. Ik moest vroeg op, dan het slepen van al de benodigdheden naar de plek waar we moesten zijn. En zelfs het eten maken voor al die kinderen was geen makkie. Daarentegen was het gewoon geweldig om de kinderen het eten voor te zetten en hun blije gezichten te kunnen zien. Dat maakte al die moeite en zware werk weer helemaal goed. In het begin waren de kinderen een beetje verlegen, maar na ongeveer 2 dagen waren ze al gewend aan mij geraakt. Sommigen zo erg dat er een dag een moeder naar me toe kwam om te vragen of ik haar kind kon verzekeren dat ik er de volgende dag ook zou zijn, want anders wilde het kind niet naar huis. Na ongeveer een weekje werd het werk iets te zwaar voor me en werd ik een beetje ziek. Maar toch wilde ik door gaan en uiteindelijk ging het wel weer. Ik vond het echt fantastisch om dit te kunnen doen. Niet alleen voor mijn eigen ervaring, maar ook omdat ik zo iets kon betekenen voor de kinderen. Ik heb ervan genoten en hoop dit nog eens een keer te kunnen doen.

 

 

Gaarkeukens Lima en La Merced

 

De dag nadat we in Lima waren aangekomen zijn we naar de gaarkeuken van Lima in el Sapallal geweest. We werden warm welkom geheten en ook had de kerk een feestmaal voor ons klaargemaakt. Het was Heerlijk! In el Sapallal zijn we per 16 aug. begonnen met het geven van 2 maaltijden per week dus niet meer op zondag. We hebben hier de kinderen geplaatst die het meest nodig hebben en we hebben nu dus 26 kinderen in deze gaarkeuken. 3 kinderen zijn van een alleenstaande moeder die een inkomen heeft van het verkopen van snoepjes. Ruth de verantwoordelijke van Lima vertelde dat toen ze bij de kinderen op bezoek ging, het half 2 s’ middags was. De moeder was niet thuis en de kinderen zagen er ontzettend onverzorgd uit en hadden ook nog niets gegeten. Denkende o.a. aan deze kinderen hopen we dat we spoedig kunnen uitbreiden met het eten naar 5 keer per week. De moeder was heel dankbaar dat haar kinderen naar de gaarkeuken mogen komen en ze is dan ook meer dan bereid om te komen helpen. Ruth zegt dat het zo´n voldoening geeft het werk wat we mogen doen als je de kinderen ziet eten en ze hun bordjes helemaal leeg ziet schrapen. Er is nog een andere plaats in Lima waar ook heel veel armoede is. We zijn nu bezig om daar met een Bijbelclub te beginnen en later dan met een gaarkeuken. In La Merced de laatste plek wat de gaarkeukens betreft hebben we ook een hele fijne tijd gehad, we hebben daar heerlijk kunnen ontspannen in de jungle van Peru buiten het plannen van de nieuwe gaarkeuken. Er kwamen 80 kinderen in aanmerking voor de gaarkeuken en we hebben er 30 geplaatst. Daar heb ik Anita best moeite mee want het liefst zou ik ze gewoon alle 80 willen plaatsen. En dan kom ik bij het volgende...

 

Wat leeft er in ons

 

Het lijkt lang maar 5 weken is een erge korte tijd om zoveel te doen op zoveel plaatsen. Er is erg veel nood en we zouden graag zó veel meer willen doen. Niet alleen wat de stichting betreft maar David is en in Lima en in Huancayo en ook in de jungle actief geweest in de kerk en heeft daar heel wat mensen pastoraal kunnen bijstaan. Bij ons is door deze reis het verlangen om meer in Peru te kunnen doen alleen maar toegenomen. We zouden dan ook graag veel vaker naar Peru willen gaan en de mogelijkheid willen hebben zoveel meer te kunnen betekenen voor de kinderen en mensen daar. Daar heb je natuurlijk veel voor nodig. Bid a.u.b. voor ons dat God ons Zijn plannen bekent maakt en wij in Zijn wil mogen wandelen.

 

Revival Night

 

Op 11 september jl. is de Revival Night gehouden door de Junior Kamer Mergelland zoals we jullie al eerder hebben geïnformeerd. Er waren allemaal spetterende optredens en wij zelf hebben vooral armbandjes uit Peru verkocht. De opbrengst die wij krijgen gaan we gebruiken voor de bouw van de gaarkeuken in La Breña, de opbrengst is nog niet bekend. We zijn de juniorkamer mergelland dankbaar dat ze ons als goed doel hebben uitgekozen om ons werk zo te steunen!


Slot

 

U beseft wel dat al dit werk alleen maar mogelijk is doordat jullie het werk steunen. We zijn jullie hier allemaal dan ook ontzettend dankbaar voor! Steeds meer beseffen we dat door het gebed, het zoeken van Gods zegen, dit werk gedragen wordt. Blog: Wilt u nog meer foto’s zien van onze reis? Ga dan naar ons blog > http://www.ninosemanuel.org/blog/index.html#home

 

Gods rijke zegen u toegebeden,

 

David-Anita Cardenas

1

Erkend als ANBI instelling

Stichting Niños Emanuel         In Nederland: 866743502 (SNS bank)                        KvK 14081423

In Belgie: 747-0155686-28 (KBC Bank)